Jak skutecznie pozbyć się obrzęków i innych dolegliwości nóg?
Jak skutecznie pozbyć się obrzęków i innych dolegliwości nóg?

Obrzęki, żylaki i pajączki naczyniowe są nie tylko problem estetycznym. Mogą one wskazywać na kłopoty zdrowotne układu krążenia lub są zwyczajnym następstwem starzenia się organizmu. Z biegiem lat w naszym ciele dochodzi do utraty włókien elastynowych oraz zmniejszenia ilości kolagenu, a wtedy naczynia – tętnice i żyły – stają się mniej podatne na odkształcenia i sztywniejsze. Powstawaniu obrzęków sprzyja też mało ruchliwy tryb życia: długie loty samolotem, jazda samochodem i praca w ciągłej pozycji siedzącej. Warto temu zapobiegać, np. poprzez regularne ćwiczenia fizyczne, odpowiednią dietę bądź przyjmowanie suplementów; jeśli jednak problem nie będzie ustępował lub ulegnie pogorszeniu, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jak powstają obrzęki?

obrzęki nóg to częsta przypadłość u pracowników biurowych
Obrzęki często pojawiają się po całym dniu pracy.

Bardzo wiele osób zmaga się z obrzękami nóg i obrzękami pod oczami, często pojawiającymi się po całym dniu pracy. Jest to dolegliwość, której nie należy lekceważyć, ponieważ może być objawem poważnych chorób wynikających z zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. W tkankach i poza naczyniami krwionośnymi gromadzi się płyn. Obrzęk powstaje, ponieważ więcej krwi dopływa tętnicami do danego obszaru ciała i tam pozostaje, niż powraca żyłami do serca. Obrzęki mogą być objawem przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. Często towarzyszą im bóle nóg o charakterze piekącym, skurcze łydek oraz uczucie ciężkości, napięcia i zmęczenia nóg. Takie dolegliwości powinny skłonić do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Co więcej, u chorych po operacji obrzęki mogą prowadzić do gorszego gojenia się ran, zwiększonego ryzyka powstawania ropni, skurczów mięśni oraz w konsekwencji do wydłużonego czasu rehabilitacji.

To działa na obrzęki

Do substancji skutecznych w walce z uporczywymi dolegliwościami jak obrzęki zaliczamy związki pochodzące z kasztanowca zwyczajnego, szeroko stosowane w maściach i kremach. Wyciąg z kasztanowca jest jednak jeszcze skuteczniejszy w postaci doustnej. Kasztanowiec zwyczajny w postaci suplementów diety wspomaga prawidłowe krążenie żylne w nogach i prawidłowe funkcjonowanie naczyń włosowatych, dzięki czemu pomaga łagodzić uczucie ciężkich nóg. Pozytywnie działa również na stawy, bo pomaga zachować ich elastyczność i sprawność.

Innym składnikiem, którego należy szukać w preparatach na tego typu problemy jest wyciąg z ruszczyka. Podobnie jak kasztanowiec ruszczyk kolczasty przyczynia się do zmniejszenia obrzęków nóg, chociaż jego mechanizm działania jest inny. Wspomaga on prawidłowe funkcjonowanie naczyń żylnych i krążenie krwi w nogach, jak również rewitalizację, co sprawia że skutecznie przynosi ulgę i uczucie lekkości nóg.

naturalne sposoby na obrzęki to kasztanowiec i ruszczyk
W naturze występuje wiele substancji skutecznie łagodzących obrzęki.

Składnikiem, o którym mówi się coraz częściej w kontekście obrzęków i uczuciu ciężkich nóg jest winorośl właściwa (Vitis vinifera). Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym chroni układ krążenia i wspomaga jego zdrowie.  Cennym dodatkiem w preparacie na obrzęki jest również miłorząb japoński (Ginkgo biloba) wspomagający krążenie obwodowe, czy pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica) wspomagająca krążenie żylne. Już moja babcia stosowała jarzębia domowego (Sorbus domestica) i borówkę czarną (Vaccinium myrtillus), która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naczyń żylnych i włosowatych.

W takim bogactwie skutecznych substancji pojawia się pytanie czy istnieje produkt zawierający te wszystkie składniki: kasztanowca, ruszczyka, winorośl, miłorząb, pokrzywę, jarzębia, borówkę? A skoro to wszystko składniki naturalne, ile tabletek trzeba połknąć dziennie, aby przyniosły pożądany skutek? Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku jest forma płynna, która bez zbędnych wypełniaczy i dodatków pomieści wszystkie te cenne substancje w jednej porcji. To Varivenol Shots suplement diety, obecny w Polsce i polecany przez lekarzy specjalistów. Varivenol Shots to najbogatszy skład na obrzęki i uczucie ciężkich nóg. Stosuje się go tylko raz dziennie. Bardzo ważne, że nie zawiera żadnych sztucznych substancji, ponieważ dzienna porcja płynu do picia zamknięta jest szczelnie w zakręcanej fiolce. Tańszym odpowiednikiem płynu do picia są kapsułki Varivenol, które również na tle innych preparatów mają unikalny skład – oprócz kasztanowca i ruszczyka kolczystego, zawierają także hesperydynę. Zawarta w Varivenolu kapsułkach oczyszczona hesperydyna została zmikronizowana, dzięki czemu lepiej się wchłania z przewodu pokarmowego. Hesperydyna hamuje syntezę wolnych rodników, czyli opóźnia procesy zapalne i starzenia.

Z Varivenol twoje nogi będa lekkie i wypoczęte cały dzień

Zawarty w suplemencie diety Varivenol magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest on składnikiem kości i odpowiada za pracę tłoczni mięśniowej, co ma pozytywny wpływ na powrót żylny. Tym bardziej dziwi fakt, że nie jest to składnik powszechnie występujący w produktach na obrzęki.

Suplement diety Varivenol występuje w dwóch formach płynnych: w odkręcanych ampułkach i zamknięty w saszetkach. W saszetce znajdują się wyciągi z miłorzębu japońskiego, liści winorośli właściwej, pokrzywy zwyczajnej oraz witaminy A, B6, B12, C. Dzięki takiemu innowacyjnemu połączeniu substancji została uzyskana potwierdzona badaniami większa skuteczność suplementu – składniki wzajemnie się uzupełniają i wspomagają swoje działanie, co wiąże się z większym prawdopodobieństwem pozytywnego efektu.

Varivenol to marka suplementów diety produkcji szwajcarskiej, dostępna na polskim i europejskim rynku. Skuteczność składników została potwierdzona badaniami, a poszczególne substancje dobrano w taki sposób, aby skutecznie niwelowały uporczywe dolegliwości, np. obrzęki, oraz wspomagały krążenie żylne. Preparat ten wyróżnia się także wygodą stosowania – wszystkie formy suplementu diety Varivenol wystarczy przyjmować tylko raz dziennie. Jest więc idealnym uzupełnieniem codziennego pożywienia osób pragnących zadbać o swój układ krwionośny i zdrowie nóg.

Dla kogo jest przeznaczony?

Suplement diety Varivenol jest przeznaczony dla wielu grup pacjentów. Zalicza się tu przede wszystkim osoby borykające się z teleangiektazjami (pajączkami naczyniowymi), obrzękami i problemami żylnymi. Mogą one stosować preparat jako uzupełnienie specjalistycznego leczenia w celu zniwelowania problematycznych objawów. Pacjenci po operacjach ortopedycznych, cierpiący na obrzęki i siniaki po zabiegach, stosując Varivenol, mogą przyśpieszyć okres rekonwalescencji.

Porównanie postaci suplementu – kapsułki i fiolki z płynem do picia

Varivenol dostępny jest w dwóch postaciach – jako kapsułki oraz fiolki z płynem do picia. Każda z nich wyróżnia się unikalnym składem. Varivenol w kapsułkach zawiera między innymi standaryzowane wyciągi z korzenia ruszczyka oraz suchy ekstrakt z nasienia kasztanowca zwyczajnego. Na tle innych wyróżnia się zawartością magnezu i escyną. Nie zawiera substancji słodzących, a jego forma pozwala na wygodne stosowanie jedynie raz dziennie podczas posiłku.

 [product id="40, 41, 169"]

 

Bibliografia

  1. Wojciech Szczeklik, Franciszek Kokot, Łukasz Strzeszyński, Obrzęki, https://www.mp.pl/interna/chapter/B16.I.1.23.
  2. Dr hab. n. med. Piotr Kopiński, Obrzęk, https://www.mp.pl/pacjent/choroby-ukladu-krazenia/objawy/175407,obrzek
  3. Dr med. Marzena Frołow, Żylaki, https://www.mp.pl/pacjent/zakrzepica/zylaki/63354,zylaki?autoseealso=1
  4. Jerzy Chudek Damian Ziaja, Wyciąg z ruszczyka kolczastego w leczeniu przewlekłej choroby żylnej, https://journals.viamedica.pl/chirurgia_polska/article/download/57043/44793
  5. Lek. med. Katarzyna Kapturkiewicz, Magnez, https://www.mp.pl/pacjent/choroby-ukladu-krazenia/badania/172477,magnez
  6. http://www.varivenol.pl
  7. Przesłane materiały – Varivenol ogólna plus.pdf, Varivenol A4 do A5_nowy_DRUK nowy.pdf
  8. Katarzyna Wieczorowska­Tobis, Zmiany narządowe w procesie starzenia, Zakład Geriatrii i Gerontologii, Katedra i Zakład Patofizjologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Poznań http://pamw.pl/sites/default/files/wieczorowska.pdf
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium