JEMY PRODUKTY, KTÓRE TRACĄ SWOJE WŁAŚCIWOŚCI ODŻYWCZE
JEMY PRODUKTY, KTÓRE TRACĄ SWOJE WŁAŚCIWOŚCI ODŻYWCZE

Według Światowej Organizacji Zdrowia oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa około połowa światowej populacji cierpi z powodu różnych form niedożywienia. Należą do nich niedobór składników odżywczych i różne poziomy otyłości. Dźwięk dzwonków alarmowych jest coraz głośniejszy - jedzenie stopniowo traci swoje właściwości odżywcze, w wyniku czego tracimy wystarczającą ilość składników odżywczych z naturalnego źródła. Ten problem jest również znany na świecie jako „ukryty głód”.

Laureat dwóch nagród Nobla, badacz chemii kwantowej, biologii molekularnej i medycyny Linus Carl Pauling mówi, że wszystkie choroby zaczynają się od braku składników odżywczych. Według światowej sławy naukowca: aby być zdrowym i energicznym, potrzebujemy około 90 składników odżywczych, z których około 60 to minerały i pierwiastki śladowe.

95% jedzenia rośnie w glebie

 

Problem polega na tym, że pomimo naszych najlepszych starań, aby jeść zdrowo część naszych wysiłków spełza na niczym, ponieważ większość jedzenia jest pozbawiona potrzebnych nam składników odżywczych. Wynika to z intensywnego rolnictwa i masowej degradacji gleb. Okoliczności te prowadzą do niskiej wartości odżywczej roślin (żywności), a niska wartość odżywcza prowadzi do fizycznej i psychicznej degeneracji ludzi.

W XX wieku naukowiec Dr. Weston Price wysnuł jedną z pierwszych znanych teorii dotyczących związków, między żywieniem a zdrowiem człowieka. Badania przeprowadzone przez Price’a wykazały, że ludzie - z pokolenia na pokolenie - mogą być zdrowi tylko wtedy, gdy spożywają naturalną żywność bogatą w składniki odżywcze. W tym przypadku istnieje bezpośredni związek między glebą a zdrowiem człowieka. Ponieważ szacuje się, że aż 95 procent jedzenia, które jemy, rośnie w glebie.

 

Konsekwencje niskich zawartości substancji

 

Brak mikroelementów w glebie, a tym samym w żywności jest głównym czynnikiem wpływającym na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi. Badania wykazały, że około 33 procent naszych gleb uległo degradacji. Obecna skala degeneracji zagraża nie tylko nam, ale i przyszłym pokoleniom. Eliminacja niedoboru mikroelementów jest jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej.

Patrząc na zmiany wartości odżywczej poszczególnych produktów, wyniki mogą być naprawdę szokujące. Na przykład w ziemniakach zawartość wapnia uległa zmniejszeniu aż o 78% w ciągu 10 lat. Jabłka zawierają 60% mniej witaminy C a szpinak o 76% mniej magnezu. Tak więc, gdy na pierwszy rzut oka jemy wysokiej jakości, zdrowe i pięknie wyglądające produkty, to tak naprawdę otrzymujemy znacznie mniej wartościowe składniki odżywcze w porównaniu z jedzeniem sprzed 10 lat.

Ciało ma niedobór składników odżywczych, ponieważ ich niedobory występują w pożywieniu. Co dzieje się w ciele, gdy dopadają je niedobory? Organizm zaczyna gromadzić wodę i toksyny, czuje się zmęczony i zaburza się metabolizm. W konsekwencji pH ciała zmienia się na kwaśne. Komórki bez składników odżywczych zmieniają się. Proces powielania i udostępniania jest zaburzony, tak jak i regeneracja komórek – następuje przyspieszenie procesu starzenia się organizmu.

Podczas całego procesu należy pamiętać, że zdrowie organizmu zaczyna się na poziomie komórkowym. Dlatego, aby być zdrowym, należy zadbać o to, aby komórki w ciele były odpowiednio zaopatrzone w składniki odżywcze. Musimy szukać sposobów na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych w najbardziej naturalny sposób.

Komórki ludzkiego ciała podlegają ciągłemu zużyciu i powinny się stale odnawiać. Na przykład komórki wątroby regenerują się co 6 miesięcy, komórki siatkówki w oku co 48 godzin, a komórki skóry co 6 tygodni. Jednak choroby przewlekłe występują, gdy nasze komórki tracą zdolność do regeneracji w określonym czasie.

 

Sposoby zapobiegania niedoborom

 

Chociaż istnieją różne sposoby radzenia sobie z niedoborami takie jak np. specjalne diety, oczywiste jest, że musi istnieć kompleksowe rozwiązanie problemu „ukrytego głodu”. Jedną z nich są najnowsze technologie, które pomagają ludzkiemu organizmowi wchłaniać różne składniki odżywcze. Opatentowana technologia wysokiej efektywności (EPT) stworzyła nową, zamkniętą w mikrokapsułkach liposomalnych linię wysoko wydajnych suplementów diety SmartHit IV, które zapewniają nawet do 15 razy większą biodostępność witamin, minerałów lub ekstraktów roślinnych w porównaniu do tradycyjnych środków spożywczych.

Zobacz całą linię SmartHit

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium