W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje skutecznych metod poprawy kondycji swojej skóry i włosów. Kolagen, często nazywany "białkiem młodości", zyskał ogromną popularność jako suplement diety wspierający urodę. Reklamowany jest jako panaceum na wiele problemów związanych ze starzeniem się, takich jak utrata elastyczności skóry, zmarszczki oraz osłabienie włosów. Ale czy kolagen jest faktycznie najlepszym rozwiązaniem dla urody i czy działa równie dobrze na skórę, jak i na włosy? W tym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom kolagenu, jego skuteczności oraz alternatywom roślinnym, które mogą równie dobrze wspierać nasze piękno.
- przeciwkrzepliwe (1)
- ciśnienie krwi (1)
- cholesterol (1)
- zakrzepica (1)
- osteoporoza (1)
- dieta (2)
- serce (3)
- infekcje układu moczowego (2)
- zakażenie układu moczowego (1)
- równowaga PEH (1)
- nietrzymanie moczu (3)
- Covid 19 (3)
Nattokinaza jest cennym środkiem w profilaktyce i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. Nattokinaza jest stosowana głównie ze względu na swoje działanie przeciwzakrzepowe (rozpuszczające skrzepy krwi). Ponadto wpływa na obniżanie poziomu cholesterolu: Pomaga redukować stężenie trójglicerydów i „złego” cholesterolu LDL, jednocześnie podnosząc poziom „dobrego” cholesterolu HDL. A także reguluje ciśnienie krwi - hamuje aktywność enzymu konwertazy angiotensyny (ACE), co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.
Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, czas potrzebny na uzyskanie takiej fryzury bywa bardzo długi. Czy jednak można go przyspieszyć? Okazuje się, że tak!
O włosy dbamy na różne sposoby. Sięgamy po dobrej jakości kosmetyki, stosujemy odżywcze maseczki, dbamy o właściwą dietę. Czy jednak to wystarczy, by nasza fryzura była piękna i lśniąca?
Lato powoli zmierza ku końcowi. Jeszcze tylko kilka słonecznych tygodni i aura zmieni się w typowo jesienną: będzie pochmurno, mokro i wietrznie. Jak przygotować naszą fryzurę na takie warunki?
Lato to pora roku uwielbiana przez większość z nas. Niestety słońce, które tak jasno wówczas świeci, w dłuższej perspektywie nie działa korzystnie na naszą skórę i włosy. Czy to oznacza, że musimy go unikać? Niekoniecznie, ale trzeba odpowiednio się przygotować na spotkanie ze słoneczną aurą.
Problem wypadania włosów dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Jest na tyle znaczący, że wiele osób go nie bagatelizuje i szuka pomocy u specjalisty. Jakie są przyczyny przerzedzania się fryzury?
Wszystko, co musisz wiedzieć o olejowaniu włosów. Zrób to nie tylko dla urody, ale także dla zdrowia
Zabieg olejowania włosów stosowany był już w starożytności. Kobiety tego okresu z dumą prezentowały swoje fryzury. Trudno się temu dziwić, bo ich pasma były dużo gęstsze, nawilżone, elastyczne i odporne na działanie szkodliwych czynników. Czas powrócić do tej formy pielęgnacji. Podpowiadamy, jak prawidłowo olejować włosy w domowym zaciszu.
Włosy, podobnie jak nasza skóra, ulegają procesowi starzenia. Najczęściej utożsamiamy to z pierwszymi siwymi pasmami oraz przerzedzeniem się fryzury, w rzeczywistości jednak wraz z upływem lat następuje również osłabienie włosów, które stają się mniej elastyczne i kruche. Czy można coś z tym zrobić?
Włosy odzwierciedlają kondycję naszego organizmu. Stanowią naturalną podpowiedź, czy dostarczamy mu wystarczającą ilość witamin i minerałów. Na tym polu jednak łatwo popełnić błędy, zwłaszcza w trakcie odchudzania. Co zatem zrobić, by stracić na wadze, zachowując przy tym zdrowe i lśniące włosy?
Piękne włosy, skóra i paznokcie to marzenie wielu kobiet. Zdarza się jednak, że mimo intensywnej pielęgnacji efekty są słabo zauważalne. W takiej sytuacji konieczne jest wzmocnienie włosów od wewnątrz. W jaki sposób?
Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy. Niestety, nie zawsze udaje się nam osiągnąć ten efekt. Pod wpływem działania niekorzystnych czynników stają się one matowe, przesuszone, wypadają. Co im szkodzi i jak je wzmocnić?