ZdrowieValentis.pl | Oficjalny sklep Valentis
Morsowanie i jego wpływ na narząd ruchu, stawy i układ krążenia Morsowanie i jego wpływ na narząd ruchu, stawy i układ krążenia

Każdego roku coraz większa liczba osób zaczyna interesować się tematem, jakim jest morsowanie. Kąpiele w lodowatej wodzie mają sporo zwolenników. Część z nich morsuje w samotności, inni robią to w większych grupach. Morsujących można spotkać w różnych miejscach: w jeziorach, stawach, a także w morzu. Czasami nim przystąpią do zanurzenia ciała w zimnej wodzie, muszą przerąbać warstwę lodu. Pytanie brzmi: po co to wszystko?

czytaj całość »
Trening obwodowy a stawy i ścięgna Trening obwodowy a stawy i ścięgna

Chcesz w szybkim czasie poprawić wytrzymałość swojego organizmu oraz rozwinąć poszczególne partie mięśni? Jeśli tak, to trening obwodowy jest właśnie dla Ciebie! Przy okazji takich ćwiczeń zredukujesz także tkankę tłuszczową. Wszystko to w naprawdę ekspresowym tempie.

czytaj całość »
Rola witaminy D w prawidłowym rozwoju maluszka - czyli co każda mama wiedzieć powinna Na czym polega rola witaminy D w prawidłowym rozwoju maluszka? Czyli co każda mama wiedzieć powinna.

Witamina D jest jedynym suplementem diety, który zaleca się podawać każdemu dziecku od pierwszego dnia życia. Warto być świadomym jak ważną rolę odgrywa w organizmie człowieka i dlaczego nie można o niej zapominać. Na czym dokładnie polega rola witaminy D w rozwoju dzieci? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze najlepszego produktu z witaminą D dla maluszka? Na ten i inne pytania, odpowiemy w artykule.

 

czytaj całość »
Suplement diety zawierający kolagen — wsparcie stawów sportowców (i nie tylko!) Jakie suplementy diety zawierają kolagen i wspierają stawy sportowców (i nie tylko!)?

Kolagen to najbardziej powszechne białko, jakie występuje w ludzkim organizmie. Znajdujemy go w kościach, mięśniach, ścięgnach oraz w skórze. Jest to również główny składnik budulcowy tkanki łącznej, który pełni istotną rolę w procesie zachowania integralności chrząstki oraz poprawie funkcjonowania stawów. Z tego artykułu dowiesz się m.in. tego, dlaczego suplementacja kolagenem wśród sportowców (jak również osób mniej aktywnych fizycznie) jest tak ważna!

czytaj całość »
Zerwane ścięgno, czyli kilka słów o najczęstszych kontuzjach Zerwane ścięgno, czyli kilka słów o najczęstszych kontuzjach

Pomijanie rozgrzewki przed treningiem, nieprawidłowa postawa w trakcie ćwiczeń oraz wymaganie od siebie zbyt wiele podczas wysiłku fizycznego, może doprowadzić do nadmiernego obciążenia stawów, co z kolei przekłada się na zwiększenie ryzyka wystąpienia kontuzji ścięgien. Poznaj kilka najczęstszych kontuzji dotyczących tej części ciała.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium