W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje skutecznych metod poprawy kondycji swojej skóry i włosów. Kolagen, często nazywany "białkiem młodości", zyskał ogromną popularność jako suplement diety wspierający urodę. Reklamowany jest jako panaceum na wiele problemów związanych ze starzeniem się, takich jak utrata elastyczności skóry, zmarszczki oraz osłabienie włosów. Ale czy kolagen jest faktycznie najlepszym rozwiązaniem dla urody i czy działa równie dobrze na skórę, jak i na włosy? W tym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom kolagenu, jego skuteczności oraz alternatywom roślinnym, które mogą równie dobrze wspierać nasze piękno.
- przeciwkrzepliwe (1)
- ciśnienie krwi (1)
- cholesterol (1)
- zakrzepica (1)
- osteoporoza (1)
- dieta (2)
- serce (3)
- infekcje układu moczowego (2)
- zakażenie układu moczowego (1)
- równowaga PEH (1)
- nietrzymanie moczu (3)
- Covid 19 (3)
Nattokinaza jest cennym środkiem w profilaktyce i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych. Nattokinaza jest stosowana głównie ze względu na swoje działanie przeciwzakrzepowe (rozpuszczające skrzepy krwi). Ponadto wpływa na obniżanie poziomu cholesterolu: Pomaga redukować stężenie trójglicerydów i „złego” cholesterolu LDL, jednocześnie podnosząc poziom „dobrego” cholesterolu HDL. A także reguluje ciśnienie krwi - hamuje aktywność enzymu konwertazy angiotensyny (ACE), co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.
Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, czas potrzebny na uzyskanie takiej fryzury bywa bardzo długi. Czy jednak można go przyspieszyć? Okazuje się, że tak!
O włosy dbamy na różne sposoby. Sięgamy po dobrej jakości kosmetyki, stosujemy odżywcze maseczki, dbamy o właściwą dietę. Czy jednak to wystarczy, by nasza fryzura była piękna i lśniąca?
Lato to pora roku uwielbiana przez większość z nas. Niestety słońce, które tak jasno wówczas świeci, w dłuższej perspektywie nie działa korzystnie na naszą skórę i włosy. Czy to oznacza, że musimy go unikać? Niekoniecznie, ale trzeba odpowiednio się przygotować na spotkanie ze słoneczną aurą.
Problem wypadania włosów dotyczy milionów ludzi na całym świecie. Jest na tyle znaczący, że wiele osób go nie bagatelizuje i szuka pomocy u specjalisty. Jakie są przyczyny przerzedzania się fryzury?
Wszystko, co musisz wiedzieć o olejowaniu włosów. Zrób to nie tylko dla urody, ale także dla zdrowia
Zabieg olejowania włosów stosowany był już w starożytności. Kobiety tego okresu z dumą prezentowały swoje fryzury. Trudno się temu dziwić, bo ich pasma były dużo gęstsze, nawilżone, elastyczne i odporne na działanie szkodliwych czynników. Czas powrócić do tej formy pielęgnacji. Podpowiadamy, jak prawidłowo olejować włosy w domowym zaciszu.
Siarka to pierwiastek, który nie zawsze kojarzony jest z pięknymi włosami i zdrowymi paznokciami. Tymczasem aminokwasy zawierające atomy siarki, są absolutnie kluczowe w procesie wzrostu włosów i paznokci.
Proantocyjanidyny, nazywane też OPC, to grupa naturalnych związków chemicznych, które pozyskiwane są ze sproszkowanych nasion winorośli właściwej (Vitis vinifera L.). Okazuje się, że te niepozorne ziarenka stanowią jedne z najpotężniejszych antyoksydantów pochodzenia roślinnego. Jednak co to właściwie oznacza dla nas i jak OPC działają na organizm? Zachęcamy do lektury artykułu, aby przekonać się, komu suplementacja ekstraktem z nasion winogron przyniesie najwięcej korzyści.
20 października obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy — co warto wiedzieć o „złodziejce kości”?
Jeszcze do niedawna osteoporoza była kojarzona wyłącznie z procesem starzenia się ciała, w tym przede wszystkim kośćca. Niestety, obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ choroba ta coraz częściej jest diagnozowana u młodszych członków społeczeństwa. Dlaczego tak się dzieje? Jest to skutek braku odpowiedniej ilości ruchu, nadwagi i otyłości, źle zbilansowanej diety, palenia papierosów oraz nadużywaniu alkoholu. To nie wszystko! Okazuje się, że rozwojowi osteoporozy może sprzyjać także niedostateczna ekspozycja na promienie słońca. To bardzo groźne schorzenie, które przez długi czas rozwija się w ukryciu. Oznacza to, że nawet latami chorzy nie zauważają u siebie żadnych objawów tej nieprawidłowości. Kiedy jednak choroba jednoznacznie daje o sobie znać, zwykle jest ona wówczas mocno zaawansowana.
Włosy od zawsze były traktowane jako wyrazista ozdoba oraz stanowiły istotny punkt oceny wizerunku. Piękne, gęste i błyszczące świadczyły na pierwszy rzut o zdrowiu i dobrej kondycji właściciela. Moda zmienia się dynamicznie, wiele trendów rotuje, stylizacje z przeszłości co jakiś czas wracają w nowym wydaniu. Jednak tajnikiem każdej topowej fryzury jest kondycja włosów, z których została ułożona. Mocne, zdrowe i zadbane włosy to sekret powodzenia każdej stylizacji.
Przesilenie wiosenne to czas, gdy wiele osób skarży się na wzmożone wypadanie włosów, osłabienie cebulek oraz widoczne pogorszenie ich kondycji. Brak dostatecznej ilości składników odżywczych w diecie dodatkowo utrudnia ich regenerację. Jednak głowa do góry! Są sposoby, aby skutecznie poprawić kondycję włosów, odżywić skórę głowy i wzmocnić cebulki. Jeśli chcecie powitać sezon letni burzą włosów, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.