Blokuj wirusy i bakterie w odpowiednim czasie
Blokuj wirusy i bakterie w odpowiednim czasie

Czy jest możliwa ochrona przed wirusami i bakteriami?

Istnieje ponad 200 wirusów wywołujących przeziębienia. Na jedną osobę przypada conajmniej jeden wirus grypy na sezon, a w toku globalizacji czasami także wirusy egzotyczne z odległych krajów, o których jako „nie medyk” prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszałeś. I niestety zdarza się, że wirusy raz za razem mutują – pod wpływem różnych czynników zmieniają materiał genetyczny, a w zasadzie budowę tego materiału. Dlatego układ odpornościowy nie jest w stanie ich rozpoznać i na nowo musi z nimi walczyć. W związku z tym najlepiej byłoby gdyby wirusy nie dostawały się do organizmu przez błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Żeby faktycznie tak się działo i drogi oddechowe pozostały zdrowe, należy zwracać szczególną uwagę na błony śluzowe w zimnych porach roku.

 

dieta dobra dla wypadających włosów

 

Ważne jest, aby dużo pić, a także dbać, żeby w ogrzewanych pomieszczeniach powietrze nie było zbyt suche. Skuteczną pomocą może być również ssanie pastylek do ssania na gardło. Jednak nie wszystkie pastylki na gardło są takie same… 

Zwykłe pastylki na gardło mogą w większości jedynie nawilżyć błonę śluzową. Dużo skuteczniejsze są te, które wykorzystują swoje specjalne składniki aktywne do jednoczesnego „wyposażenia” błon śluzowych w barierę ochronną.

 

Cistus creticus i czarny bez - duet idealny dla zdrowych błon śluzowych

dieta dobra dla wypadających włosów

Polecamy pastylki do ssania z zawartymi polifenolami z ekstraktów roślinnych Cistus creticus (czystek kreteński) i antocyjanami z czarnego bzu. Razem tworzą warstwę ochronną, która równomiernie pokrywa błonę śluzową jamy ustnej i gardła. W ten sposób wirusy i bakterie mogą zostać zablokowane, zanim przenikną do komórek organizmu. Ponieważ jest to czysto fizyczna zasada działania, nie trzeba się obawiać, że wirusy staną się oporne na ten preparat. Najlepiej używać pastylek do ssania w profilaktyce, gdy wszyscy wokół Ciebie kaszlą i kichają, masz chore dzieci, którymi się opiekujesz, a ryzyko infekcji jest szczególnie wysokie. Jednak aplikacja ma sens również wtedy, gdy poczujesz już pierwsze drapanie w gardle i zbliża się przeziębienie.

Cistus creticus to wiecznie zielony krzew pochodzący z regionu śródziemnomorskiego, zawierający cenne polifenole. Wraz z antocyjanami pochodzącymi z czarnego bzu tworzą fizyczną barierę ochronną w gardle. W ten sposób wirusy i bakterie mogą być już blokowane z zewnątrz.

Ważne jest, aby film ochronny był odświeżany poprzez ponowne ssanie w regularnych odstępach czasu. Aby o tym niezapomnieć, najlepiej zawsze mieć przy sobie pastylki do ssania. W biurze w szufladzie biurka, w samochodzie w schowku oraz w podróży, w torebce lub kieszeni płaszcza. Dorośli powinni odświeżać tarczę ochronną pastylką do ssania 3 do 6 razy dziennie.

Nadaje się również dla dzieci od 6 roku życia

Każdy, kto ma w domu dzieci w wieku szkolnym, wie, że są one szczególnie podatne na zakażenia. Dzieci są w ciągłym kontakcie z innymi dziećmi i często spotykają w klasie kolegów, którzy nie są w stu procentach zdrowi i nadal chodzą do szkoły, żeby niczego nie ominąć. Pastylki do ssania z Cistus creticus i z czarnym bzem mogą idealnie pomóc w zapobieganiu przeziębieniom.

Doświadczenie pokazuje, że pastylki są zazwyczaj dość popularne wśród dzieci i młodzieży. Nie smakują jak lekarstwa, smakują przyjemnie, owocowo i świeżo. A ponieważ nie zawierają cukru, nie musisz się martwić o kondycję zębów Twojego dziecka.

 

dieta dobra dla wypadających włosów

Chcesz chronić swój organizm przed wirusami, bakteriami i infekcjami? To może Ci się przydać:

[product id="275"]
[product id="277"]
[product id="278"]
[product id="279"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium