
Wiosna to dobry moment, aby zacząć przygotowywać swoje nogi do sezonu letniego. Od czego zacząć? Najlepiej od zakupu produktu, który skutecznie poprawi krążenie żylne i tym samym będzie stanowił faktyczną profilaktykę żylaków. Warto zaznaczyć, iż preparaty tego typu są atrakcyjne także dla kobiet zmagających się z problemem zmęczonych nóg, np. po całym dniu chodzenia w butach na wysokim obcasie. Co może stanowić w tym przypadku remedium? Dobrym rozwiązaniem jest Varivenol! Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat, aby poprawić komfort swojego życia.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- Czym jest obrzęk limfatyczny?
- Jakie ćwiczenia na obrzęk są rekomendowane?
- Czy istnieją sprawdzone tabletki na obrzęk nóg?
- Co to jest Varivenol i jak go stosować?
- Dlaczego warto sięgnąć po szczotki do szczotkowania na sucho i/lub mokro?
Uczucie zmęczenia nóg to nic przyjemnego. Z takim rodzajem dolegliwości każdego dnia zmagają się tysiące osób, szczególnie wysokich lub otyłych. Problem ten zaczyna się nasilać wraz z nastaniem wysokich temperatur na zewnątrz, a odczuwają to najmocniej ci, którzy wykonują zarówno pracę stojącą, jak i siedzącą, a także często podróżują samolotem i chodzą w szpilkach. Jak widać grupa cierpiących z powodu obrzęku kończyn, jest dość szeroka. Na szczęście istnieją sposoby, aby sobie z tym kłopotem radzić!
Obrzęki nóg — objawy i przyczyny
Powody zatrzymywania się wody w organizmie i obrzęku nóg mogą być bardzo zróżnicowane. Warto wiedzieć, iż nie w każdym przypadku są to zwiastuny ciężkiej choroby. U kobiet podobny problem zwykł się nasilać mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego, co jest konsekwencją zachodzących wówczas zmian hormonalnych. Podobna dolegliwość występuje także w okresie ciąży i najczęściej objawia się wówczas jako obrzęki nóg w kostkach. Zjawisko to jest szczególnie uciążliwe w II oraz III trymestrze. Należy jednak mieć na względzie fakt, iż nie ma w tym nic niepokojącego, ponieważ to w pełni naturalna reakcja ludzkiego ciała.
Obrzęk limfatyczny może być ponadto wywołany czynnikami, takimi jak:
- choroby serca;
- nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby;
- niewydolność nerek i inne zaburzenia w obrębie układu moczowego;
- niewydolność zastawek żylnych;
- defekty układu limfatycznego;
- silna alergia;
- miejscowy stan zapalny doprowadzający do zatrzymania wody w organizmie.
Jak widać, przyczyn obrzęku kończyn może być wiele. Jeśli taki kłopot zostanie zaobserwowany, najlepiej jest skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jednocześnie należy pamiętać, iż nagłe i krótkotrwałe puchnięcie nóg występuje u większości ludzi i jest spowodowane prozaicznymi rzeczami, np. długim siedzeniem lub staniem, noszeniem niewygodnego obuwia oraz wysokimi temperaturami. Nie ma więc obaw, że każdy obrzęk limfatyczny jest symptomem ciężkiej choroby, zwykle wynika on ze zmęczenia.
Pacjenci cierpiący z powodu opuchlizny kończyn najczęściej skarżą się na uczucie ciężkości w ich obrębie, jak również zespół niespokojnych nóg, skurcze w łydkach oraz występowanie tzw. pajączków.
Ćwiczenia na obrzęk nóg w praktyce
Istnieje kilka sprawdzonych ćwiczeń, którymi można zmniejszyć obrzęk nóg. Oto kilka z nich:
- Odpoczywanie z nogami w górze — można oprzeć je np. o ścianę lub zagłówek łóżka;
- Zażywanie kąpieli w letniej wodzie;
- Pozostawanie aktywnym fizycznie (np. biegając, korzystając z siłowni, jeżdżąc na rowerze). Praca mięśni zdecydowanie poprawia krążenie krwi, co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia opuchlizny;
- Stosowanie chłodnych okładów na kończyny. Najlepiej, aby podczas takiego zabiegu nogi pozostawały uniesione ku górze;
- Masowanie — drenaż limfatyczny.
Warto wspomnieć również o tym, że na rynku jest dostępnych sporo pończoch oraz rajstop przeciwżylakowych i przeciwobrzękowych. To doskonała opcja dla kobiet zmagających się z opuchniętymi kończynami.
Tabletki na obrzęk nóg czy jednak inne preparaty?
Nie jest tajemnicą, że w aptekach bez trudu można kupić tabletki na obrzęk nóg. Jednakże nie zawsze są one najlepszą z możliwych opcji. W dzisiejszym świecie korzystamy z licznych leków i suplementów, a więc dokładanie kolejnych pigułek może okazać się zbytnim obciążeniem dla żołądka. Inną opcją są kremy i maści, których producenci deklarują, że stanowią one panaceum na tytułowy kłopot. Niestety, zwykle cechą charakterystyczną takich produktów jest specyficzny zapach, jaki wielu konsumentom zwyczajnie nie odpowiada. Do tego mają ograniczone, powierzchowne działanie. Jak więc pozbyć się uczucia ciężkości kończyn?
Ciekawym wyjściem z tego impasu jest preparat Varivenol Shots występujący w formie płynnej, w postaci wygodnych shotów, które można wszędzie ze sobą zabrać, np. wkładając fiolki do torebki. Każda porcja jest niezwykle bogata w składniki wspomagające krążenie — nie ma szans, by taka ilość tych substancji mogła zmieścić się w tabletce. Co więcej, skuteczność Varivenolu została potwierdzona nie tylko w stosowaniu długoterminowym, ale także w przypadku zażywania doraźnych dawek (warunkiem jest wyłącznie brak poważnych zaburzeń w obrębie układu krążenia u danego pacjenta).
W składzie Varivenol Shots na próżno szukać zbędnych wypełniaczy, jak choćby słodziki, sztuczne barwniki czy konserwanty. Z tego powodu produkt powinien przypaść do gustu osobom prowadzącym zdrowy tryb życia, pozostający w zgodzie z naturą.
Varivenol — skuteczny sposób na pozbycie się problemu puchnących nóg
Suplement Varivenol Shots to bogactwo naturalnych składników w bardzo wysokich stężeniach. Preparat skutecznie wspomaga prawidłowe krążenie krwi w organizmie i pomaga zachować cały układ krążeniowy w dobrym zdrowiu. Jego stosowanie stanowi doskonałą profilaktykę żylaków, a także pozwala pozbyć się uczucia opuchniętych i ciężkich kończyn, nawet przy jego doraźnym zażywaniu.
Jakie składniki znajdujemy w Varivenolu? Otóż są to wyciągi pozyskane z roślin takich jak:
- Kasztanowiec — jego największymi zaletami jest to, iż ma on dobroczynny wpływ na poprawę funkcjonowania naczyń krwionośnych, szczególnie jeśli chodzi o krążenie krwi w obrębie nóg
- Ruszczyk kolczasty — pomaga zmniejszyć opuchliznę nóg, ponieważ wspomaga właściwe działanie naczyń żylnych i poprawia krążenie krwi w kończynach dolnych. To także skuteczny sposób na rewitalizację tej części ciała.
- Pokrzywa — roślina ta jest od wieków wykorzystywana przez ludzkość jako wspomagacz krążenia żylnego. Do tej pory wiele osób przeprowadza tzw. chłosty pokrzywowe, które polegają na okładaniu obolałych części ciała pokrzywą, której specyficzne pieczenie poprawia przepływ krwi i niweluje dolegliwości bólowe.
- Miłorząb japoński — jego działanie mocno wspomaga krążenie obwodowe i żylne, a także zmniejsza obrzęk nóg;
- Jarząb domowy — jest on dokonałem źródłem witaminy C, która stanowi istotny element w procesie produkcji kolagenu, którego potrzebują m.in. naczynia krwionośne.
- Winorośl właściwa — wykazuje właściwości antyoksydacyjne i jest niczym tarcza ochronna dla układu krążeniowego.
Warto dodać, iż ruskogenina będąca saponiną sterolową (elementem kompleksu substancji czynnych ruszczyka kolczastego) skutecznie zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, ma właściwości przeciwzapalne i naczyniozwężające oraz spowalnia proces degradacji włókien kolagenowych.
Z kolei escyna — czyli składnik zawarty z wyciągu nasion kasztanowca — hamuje gromadzenie się leukocytów (tj. białych krwinek) w tkankach oraz zwiększa napięcie naczyń układu krwionośnego i zapobiega ich niedotlenieniu. Substancja ta jest także odpowiedzialna za uszczelnianie włośniczki i stanowi profilaktykę dyfuzji wody z naczyń krwionośnych, co jest jedną z przyczyn występowania obrzęku nóg.
Szczotkowanie ciała na sucho — co to daje?
Doskonałym uzupełnieniem suplementacji preparatem Varivenol Shots jest szczotkowanie ciała — zarówno na sucho, jak i na mokro. Oba rodzaje tego masażu nie są nowym odkryciem, ale w branży beauty przeżywają swój renesans . Dlaczego? Ze względu na wiele czynników, a w tym to, iż szczotkowanie na sucho wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu, pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu, poprawia krążenie krwi i wiele, wiele więcej. Najważniejszy jest fakt, że rezultaty można zaobserwować już po pierwszym wykonaniu zabiegu, a cały proces nie jest szczególnie czasochłonny — wystarczy 5-10 minut szczotkowania dziennie!
Szczotkowanie na sucho z dnia na dzień staje się coraz popularniejszą praktyką pielęgnacyjną wśród Polek i Polaków. Sam pomysł ma swój rodowód w kulturze ajurwedyjskiej i z założenia ma nie tylko dbać o skórę i układ krwionośny, ale także koić nerwy i wspierać układ immunologiczny.
Do najważniejszych korzyści wynikających ze szczotkowania ciała na sucho należą:
- ujędrnienie skóry i zminimalizowanie widoczności tzw. skórki pomarańczowej, czyli cellulitu;
- stymulacja układu limfatycznego;
- pozbycie się toksyn z organizmu;
- znacznie przyspieszenie metabolizmu;
- wspomaganie procesu odchudzania;
- zmniejszenie opuchlizny kończyn dolnych, a w związku z tym pozbycie się uczucia ciężkich nóg;
- pobudzenie krążenia, co wpływa na ukrwienie skóry i jej ładniejszy wygląd;
- usuwanie martwego naskórka (działanie peelingujące);
- minimalizowanie widoczności rozstępów oraz profilaktyka powstawania nowych.
Ponadto warto dodać, iż podczas szczotkowania ciała na sucho obniża się napięcie mięśni, co z kolei skutkuje uwalnianiem się m.in. endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Zabieg ten jest rekomendowany wszystkim*, a w szczególności kobietom cierpiącym z powodu obrzęków limfatycznych. Wszystko, co jest w stanie pobudzić prawidłowe krążenie jest w tym przypadku bardzo cenne i pomocne.
*Przeciwskazaniami do takiego zabiegu mogą być kwestie takie jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, zakażenia wirusowe, grzybiczne i bakteryjne, razy, nowotwory i inne zmiany chorobowe (w tym zdiagnozowana choroba żylna lub widoczne żylaki).
Czy warto postawić na szczotkowanie ciała na mokro?
Ciało można szczotkować także na mokro, np. podczas kąpieli w wannie. Taki zabieg także daje bardzo pozytywne rezultaty, choć oczywiście należy pamiętać, iż ma on nieco inne wymagania oraz zastosowanie. W takcie masażu tego typu trzeba przede wszystkim postawić na odpowiedni rodzaj szczotki (szczotka z Rossmana lub Hebe może okazać się niewystarczająca). Jaka powinna być? Najlepiej szorstka, może być z włosiem z włókna tampico (tj. roślinnego włókna produkowanego z liści dziko rosnącej agawy), które po namoczeniu staje się nieco delikatniejsze.
Szczotkowanie ciała na mokro pozwala na mocniejsze ścieranie martwego naskórka, a woda w tym przypadku ma niwelować ewentualny ból skóry podczas wykonywania zabiegu. Taki masaż powinien być wykonywany nie częściej niż raz w tygodniu. Podczas wykonywania masażu szczotką na mokro trzeba szczególnie uważnie obserwować skórę, żeby nie uszkodzić jej powłoki.
Bez względu, czy szczotkujemy skórę na sucho, czy mokro, należy pamiętać, aby zawsze zaczynać cały proces od stóp i stopniowo kierować ruch ku wyższym partiom ciała. Ruchy powinny być okrężne, zawsze zgodne z kierunkiem wskazówek zegara. Ważne jest, aby nie szczotkować w ten sposób twarzy, ponieważ skóra na niej jest zdecydowanie zbyt delikatna na doznania tego typu.
Reasumując: problem opuchniętych nóg to nie wyrok. Dzięki preparatom takim jak Varivenol Shots można wciąż cieszyć się swobodą podczas noszenia ulubionych czerwonych szpilek, a także nie obawiać się o obrzęk kończyn po całodziennym staniu w pracy. Bogaty skład preparatu i jego wygodna, innowacyjna formuła to odwiedź na oczekiwania konsumentów. Zadbaj o swoje nogi już dziś, aby wysokie, letnie temperatury ani przez chwilę nie były Twoim utrapieniem!
Wypróbuj produkty Varivenol: