ZdrowieValentis.pl | Oficjalny sklep Valentis
Minerały i witaminy, które zapewnią piękny wygląd młodej mamie
Minerały i witaminy, które zapewnią piękny wygląd młodej mamie

Nie jest tajemnicą, że potrzeby kobiet ciężarnych i kobiet karmiących piersią są wyjątkowe. I nie piszę tutaj wcale o osławionych kiszonych ogórkach 😉

W czasie gwałtownych zmian zachodzących w kobiecym organizmie w czasie ciąży i w okresie połogu wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy. Są one niezbędne do przebiegu ważnych funkcji organizmu nie tylko kobiety, ale jej szybko rosnącego dziecka. Szczególnie istotne są: foliany, jod, żelazo i witaminy z grupy B.

Macierzyństwo wymaga od młodej mamy pokładów cierpliwości, siły i gotowości na nowe wyzwania.

Foliany (kwas foliowy) biorą udział w procesie podziału komórek i przyczyniają się wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. Kwas foliowy jest potrzebny do podziału wszystkich komórek ludzkiego ciała, ale szczególnie ważne jest, aby kobieta w ciąży otrzymywała wystarczającą ilość kwasu foliowego dla niej i szybko dzielących się komórek jej rozwijającego się dziecka.
Kobietom przygotowującym się do urodzenia dziecka Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca przyjmowanie co najmniej 400 μg kwasu foliowego dziennie przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i do trzech miesięcy po rozpoczęciu ciąży. Biorąc pod uwagę zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy podczas karmienia piersią, najlepiej przyjmować go do momentu zakończenia tego okresu.

Jod przyczynia się do prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i właściwego rozwoju układu nerwowego. Podczas ciąży już w pierwszym trymestrze rośnie zapotrzebowanie na ten pierwiastek związany ze wzrostem aktywności organizmu ciężarnej, a także rozwijającego się dziecka. Zapotrzebowanie na jod jest również zwiększone podczas karmienia piersią, dlatego suplementację jodem zaleca PTG.

Żelazo pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego. Wiadomo, że żelazo odgrywa rolę w procesie podziału komórek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Kobiety w wieku rozrodczym, zwłaszcza kobiety w ciąży, a także osoby aktywne fizycznie i dzieci, są najbardziej narażone na jego niedobór.

Witamina B12 pomaga w utrzymaniu prawidłowej produkcji czerwonych krwinek w szpiku kostnym oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych i neurologicznych, odgrywa role w procesie podziału komórek, przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia i znużenia. Witaminę B12 można znaleźć tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego, ponieważ rośliny nie posiadają niezbędnych enzymów do jej produkcji.

Witamina B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Stężenie hormonów jest jednym z czynników, który istotnie wpływa na wzrost włosów, dlatego gdy myślimy o kondycji włosów w czasie gwałtownych zmian hormonalnych w ciąży i po porodzie – warto zadbać o właściwy poziom witaminy B6.

Biotyna (witamina B7) jest znana ze swojego pozytywnego wpływu na zdrowie włosów. I o ile w przypadku ludzi zdrowych, żywiących się prawidłowo niedobory tej witaminy są mało prawdopodobne – badania naukowe wykazują częsty niedobór biotyny u kobiet w ciąży.

Sprawdź Kerabione MAMA   i   zestaw promocyjny

 

       

 Cena: 44,59 zł 44.59

ilość szt.

dodaj do przechowalni

 
 
Cena: 119,00 zł 158,77 zł 119.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium