Czy wiesz, że witamina K wpływa na piękny uśmiech??
Czy wiesz, że witamina K wpływa na piękny uśmiech??

O tym, że zęby należy szczotkować minimum 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, wie każdy. Codzienną pielęgnację uzupełniamy o nici dentystyczne, płyny do płukania, albo gumy do żucia. Ale codzienna higiena, to nie wszystko.

Aby nasze zęby były zdrowe, potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety, bogatej w białko, wapń, witaminy D oraz B12, a także, o czym rzadko się wspomina, witaminy z grupy K, zwłaszcza menachinon.

Witamina K2 – skuteczna walka z próchnicą

Menachinon, czyli witamina K2, odgrywa istotną rolę w profilaktyce osteoporozy, ale chroni również przed próchnicą zębów, sprawia, że są mocniejsze i zapobiega ich kruszeniu. Badania nad czynnikiem, który ma decydujący wpływ na stan uzębienia, zostały zapoczątkowane na początku XX wieku przez doktora Westona Price’a. Dostrzegł on m.in. związek pomiędzy występowaniem próchnicy, a chorobami serca. Niemal sto lat później naukowcy opisali witaminę K2, jej działanie i wpływ na nasz organizm. Okazuje się, że pełni ona ogromną rolę w transporcie i prawidłowym rozmieszczeniu wapnia oraz w ochronie przed próchnicą. To dzięki tej odmianie witaminy K prawidłowo pielęgnowane zęby są zdrowe i mocne.

 witamina k2 na zdrowe zęby

Zdrowe zęby bez kamienia

Zdrowe, ładne zęby to również zęby bez kamienia. Osad na zębach nie tylko wygląda nieestetycznie, ale jest sygnałem, że wapń nie trafia tam, gdzie trafiać powinien, a organizmowi nie są dostarczane odpowiednie witaminy. Badania wykazują, że za proces tworzenia się kamienia nazębnego odpowiada niedobór witaminy K2. To właśnie dzięki niej wapń przenika do kości i zębów. Jeżeli witaminy K2 jest w organizmie zbyt mało, wapń nie jest prawidłowo transportowany i osadza się w tętnicach. Prowadzi to do wapnienia ściany naczyń krwionośnych oraz osadzania się pierwiastka w tkankach miękkich (np. na nerkach czy piętach) oraz na zębach.

Tajemnica zdrowych zębów polega na połączeniu codziennej higieny z odpowiednim poziomem wapnia, Witaminy D3 ze szczególnym uwzględnieniem Witaminy K. Takie połączenie zapewni piękny i zdrowy uśmiech, a dodatkowo zmniejszy częstotliwość wizyt u dentysty.

 

 

  Sprawdź rodzinę produktów Kinon

witaminy d+k kinon

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium