Kerabione czy Kerabione Booster
Kerabione czy Kerabione Booster

Jakie są różnice między Kerabione a Kerabione Booster

W skrócie: Kerabione z aminokwasam nazywane potocznie Kerabione "złote", to produkt wspierający odbudowę włosów, a Kerabione Booster (Kerabione "czarne"), to produkt wspierający prawidłowy wzrost włosów.

A szczegółowo?

Kerabione z aminokwasami - kiedy włosy są osłabione i zniszczone

Kerabione "złote" wspiera odbudowę włosów, ale też paznokci. Obie te struktury zbudowane są głównie z keratyny, którą nasz organizm wytwarza z  aminokwasów (cysteiny i metioniny). W całym procesie niezmiernie pomocne są: lizyna, biotyna, cynk i miedź (o czym więcej możecie poczytać tutaj).
Proces keratynizacji (czyli budowy włosów i paznokci) jest dość długi i w przypadku włosów trwa nawet 5 lat (zanim włos nie wypadnie), a w przypadku paznokci szacuje się, że całkowita odnowa płytki paznokcia zajmuje ok. 6 miesięcy. Najkrócej rosną i najszybciej wypadają rzęsy, bo ich cykl wzrostu trwa z reguły 100 do 150 dni.

Kerabione - witaminy na wypadanie włosów?

A co z wypadaniem włosów? Czy "złote" Kerabione pomoże, kiedy na szczotce znajdujemy coraz więcej włosów?

Skład Kerabione uzupełnia składniki budulcowe i odżywcze, w tym selen, miedź, biotynę i cynk, których niedobory są jedną z przyczyn rozproszonego wypadania włosów, czyli łysienia telogenowego. Wzmożone wypadanie włosów pojawia się zazwyczaj 3 miesiące po wystąpieniu czynnika wyzwalającego i utrzymuje się około 6 miesięcy, po czym samoistnie ustępuje. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są właśnie zaburzenia metaboliczne (np. niedożywienie), czynniki stresujące, przyjmowane leki, przebyte zabiegi operacyjne i choroby z  wysoką gorączką, które zaburzają cykl rozwojowy włosów i powodują ich okresowe nadmierne wypadanie.Jeśli zidentyfikujemy i wyeliminujemy przyczynę wypadania włosów oraz uzupełnimy dietę o niezbędne składniki odżywcze możemy liczyć na to, że włosy przestaną wypadać i szybko się na powrót zagęszczą.

Kerabione Booster - jak stymulować prawidłowy wzrost włosów i zatrzymać nadmierne wypadnie

Za zaburzenia wzrostu włosów, w tym łysienie, odpowiada cała masa czynników. Powyżej pisaliśmy o czynnikach takich jak dieta, stres, przebyte choroby, niektóre leki itd. Jednym z poważniejszych problemów wpływających negatywnie na wzrost włosów jest brak równowagi hormonalnej - najpopularniejszą jej odmianą jest tzw. łysienie typu męskiego, czyli łysienie androgenowe. Mechanizm łysienia związany jest z przemianą testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), który działając na mieszki włosowe potrafi w długim okresie czasu doprowadzić nawet do kompletnego wyłysienia. Wypadanie włosów typu androgenowego dotyka przede wszystkim panów, ale spotykane jest również u kobiet, szczególnie w wieku pomenopauzalnym.

W Kerabione Booster znajdują się standaryzowane na zawartość cennych kwasów tłuszczowych oleje:

  • olej z plamy sabałowej,
  • olej z wiesiołka,
  • olej z sardeli bogaty w kwasy tłuszczowe omega 3

które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego i tym samym wspomagają prawidłowy wzrost włosów.

Kerabione Booster posiada w swoim składzie również silne antyoksydanty, takie jak miedź i witamina E. Są to składniki, które przyczyniają się do ochrony komórek mieszków włosowych przed stresem oksydacyjnym, czyli przebiegającymi w organizmie procesami zapalnymi i procesami starzenia się organizmu. A im szybciej organizm się starzeje, tym więcej włosów wypada i siwieje. Dobrze więc zahamować ten proces, jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się bujnymi, intensywnymi w kolorze włosami.W przypadku łysienia androgenowego ważna jest szybka reakcja na pierwsze objawy - w myśl zasady, że "lepiej zapobiegać, niż leczyć" - ponieważ przy wypadaniu włosów o podłożu hormonalnym dochodzi do upośledzania mieszków włosowych, a takie mieszki bardzo trudno potem przywrócić "do formy".

Kiedy Kerabione i Kerabione Booster razem?

Przy wypadaniu włosów bardzo ważna jest diagnoza. Nie działajmy na oślep, nie przyjmujmy pierwszego produktu na włosy, który zobaczyliśmy w telewizyjnej reklamie. Szczególnej uwagi wymagają zaburzenia endokrynologiczne i autoimmunologiczne, gdzie występują równocześnie nieprawidłowości hormonalne, jak i problemy metaboliczne. W tych przypadkach zasadne jest zastosowanie razem Kerabione i Kerabione Booster. Ich składy zostały opracowane w taki sposób, aby nie powodować ryzyka przedawkowania, a wzajemnie się uzupełniać (z jednej strony hamować wypadanie włosów, a z drugiej wspomagać ich wzrost).

 

We wpisie wykorzystaliśmy zdjęcia little_sophie_mum, _li.via i _aniacym_. Dziewczyny używały obu Kerabione i Kerabione Booster, a swoimi wrażeniami podzieliły się na Instagramie.

[product id="265,263,136"]
Promocje
Kerabione Booster + Kerabione Booster Oils
Kerabione Booster + Kerabione Booster Oils
122,95 zł 115,99 zł
szt.
(3+3) Kinon D3 + Kinon 200
(3+3) Kinon D3 + Kinon 200
200,00 zł 160,00 zł
szt.
Kinon 200 + Kinon D3
Kinon 200 + Kinon D3
86,68 zł 64,99 zł
szt.
Kerabione + Kerabione Nutri Nail
Kerabione + Kerabione Nutri Nail
66,99 zł 63,60 zł
szt.
Zestaw Flexus Shots + Cignon - na stawy i ścięgna
Zestaw Flexus Shots + Cignon - na stawy i ścięgna
109,67 zł 92,40 zł
szt.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium