Flexus Fluid - roztwór hialuronianu sodu do wstrzyknięć dostawowych - 1 strzykawka w opakowaniu

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość szt.
Zyskujesz 15 pkt [?]

towar niedostępny

Pin It

Opis

FLEXUS FLUID uzupełnianie mazi stawowej to produkt dostępny w postaci szklanych strzykawek zawierających kwas hialuronowy.

Produkt jest przezroczystym, klarownym, lepkim, sterylnym i niepirogenicznym roztworem. Kwas hialuronowy (o masie molekularnej 650000~1200000 Da) jest uzyskiwany z mikroorganizmów.

Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier, będący ważnym składnikiem strukturalnym skóry, tkanki podskórnej i łącznej występujący w postaci mazi stawowej. Kwas hialuronowy jest identyczny u wszystkich żyjących organizmów i wysoce biokompatybilny. Każdy ml produktu zawiera 10 mg hialuronianu sodu rozpuszczonego w soli fizjologicznej.

Skład:

  • Substancja czynna: 25 mg hialuronianu sodu
  • Substancje dodatkowe: dwunastowodny fosforan disodu, dwuwodny diwodorofosforan sodu, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwań do 2.5 ml, pH 6.8~7.8

Sposób użycia: U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę produktu tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Przewidywany czas skutecznego działania to przynajmniej 6 miesięcy od zastosowania produktu. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 21-25 G wprowadzanej do jamy stawowej.

[product id="171"]

Sprawdź daty ważności>>> 


Bariera ochronna stawu

odporność

Chroni tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej

witamina k2 mk7

Pomaga równoważyć mechaniczne obciążenie z zewnątrz

rekomendowana dawka witaminy D3


Poznaj opinie naszych klientów

Zdecydowałam się na zastrzyk i muszę powiedzieć że jestem po drugim i już odczuwam różnice..jest tak jakby sprawniejsze kolano , jakby nie było już takie suche..także ja zdecydowanie POLECAM!!!


Produkt jest relatywnie dobry,w stosunku do wystawionej ceny.Ewidentnie pomaga w stanach bólowych kolan i zapewnia odpowiednie smarowanie części stawowych.Jeśli ktoś posiada dolegliwości z powodu niedoboru mazi stawowej,to powinien się na ten lek szybko zdecydować.Efekt,na pewno będzie gwarantowany.


Kolejna seria zastrzyków tym razem w drugie kolano i efekt - juz działają! Przestały mi chrzęścić kolana i ból powoli ustepuje. Przystępna cena i efekt jak w droższych preparatach. Na kolejna serie równiez wybiore Flexus fluid. Działa wiec polecam.


Uwaga!

Produkt przeznaczony jest do podawania jedynie przez uprawniony personel medyczny, zgodnie z lokalnym prawem. Nie przekręcać tłoka w celu zapobiegnięcia wycieku produktu i uniknięcia zniszczenia korka, który zwiększa siłę wytłaczania. Strzykawka, igła oraz inne niezużyte materiały powinny zostać zutylizowane bezpośrednio po zakończeniu aplikacji. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją.

Okres ważności: 3 lata.

Sposób użycia: U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę produktu tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Przewidywany czas skutecznego działania to przynajmniej 6 miesięcy od zastosowania produktu. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 21-25 G wprowadzanej do jamy stawowej.

Skuteczność: Produkt pomaga równoważyć mechaniczne obciążenie z zewnątrz. Tworzy on barierę ochronną stawu. Produkt chroni tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej.

Warunki przechowywania: Jak wskazano na opakowaniu. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed słońcem i nie zamrażać.

Wskazania: Produkt wskazany jest w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów (OA).

Przeciwwskazania: Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na preparaty hialuronowe. Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji oraz chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.

Stosowanie:

  • Pacjenci w podeszłym wieku: Ze względu na osłabienie czynności organów u osób w podeszłym wieku, lekarz powinien zachować szczególną ostrożność w tej grupie pacjentów.
  • Kobiety w ciąży i karmiących piersią: Jeśli oczekiwane efekty leczenia przewyższają działania niepożądane, produkt może być stosowany w tej grupie pacjentów. Kobiety karmiące piersią powinny przerwać karmienie na czas trwania terapii.
  • Dzieci: Bezpieczeństwo stosowania produktu u dzieci nie jest znane; dlatego też stosując produkt w tej grupie wiekowej należy zachować szczególną ostrożność.

Ostrzeżenia:

  • Produkt przeznaczony jest do stosowania jako implant do jamy stawowej. Produktu nie można poddawać ponownej sterylizacji ani łączyć z innymi produktami.
  • Należy unikać wstrzyknięć do naczyń krwionośnych i tkanek otaczających. Pacjentów z reakcjami alergicznymi na inne leki w wywiadzie lub cierpiących na choroby wątroby należy poddać obserwacji lekarskiej.
  • Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu.
  • Powtórne użycie tego samego wyrobu może spowodować śmierć pacjenta z powodu infekcji i zakażenia.

Przewidywane działania niepożądane: Główne działania niepożądane to ból, obrzęk i uczucie ciepła w leczonym kolanie.


[product id="171,172,208"]

Dane techniczne

Wytwórca Valentis AG, CH-6982 Agno - Lugano, Switzerland
Importer Valentis Polska Społka z o.o., ul. Krakowiakow 50,02-255 Warszawa, Poland

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium