Dlaczego dochodzi do nadmiernego wypadania włosów?
Nadmierne wypadanie włosów — dlaczego do niego dochodzi?

Włosy wychodzące garściami to dramat, jaki codziennie przeżywa wiele kobiet. Z problemem tym zmagają się również włosomaniaczki, które przecież przywiązują wyjątkowo dużą wagę do pielęgnacji, np. stosując kosztowne kosmetyki. Zaledwie garstka spośród nas ma szansę cieszyć się bujną czupryną bez większych trudności. Pamiętaj, że wypadanie włosów nie jest wyłącznie Twoim zmartwieniem i o tym, iż istnieje wiele sposobów walki z tą konkretną anomalią!

Przede wszystkim świadome żywienie

Przyczyn wypadania włosów są dziesiątki. Aby zwiększyć szansę namierzenia tego problemu, konieczna jest obserwacja oraz zdobycie jak największej liczby informacji o stanie naszego organizmu. Co to oznacza? Głównie to, że trzeba wykonać szereg badań, które dadzą nam szerszy ogląd na tę sprawę.

Równocześnie warto przyjrzeć się swojej codziennej diecie. Jeśli zauważyłaś u siebie nadmierne wypadanie włosów, to bardzo prawdopodobne jest, że nie dostarczasz swojemu ciału wystarczającej ilości ważnych składników odżywczych. Mowa jest tutaj przede wszystkim o selenie, cynku, miedzi, kwasie foliowym, witaminach z grupy B, witaminie D, a także pełnowartościowych tłuszczach i białku.

podstawą zdrowych włosów jest dieta

Suplementy na włosy, które naprawdę działają!

Preparatów, których zadaniem jest zahamowanie procesu wypadania włosów, na rynku są setki. Ogromny wybór paradoksalnie sprawia, że wiele kobiet nie ma pojęcia, w jaki produkt zainwestować swoje pieniądze. W suplementach dobrej jakości powinny znajdować się substancje odżywcze oraz budulcowe, jakie mają realny wpływ na poprawę procesów regeneracji oraz na przyspieszenie porostu włosów.

Dla właściwego stanu naszych włosów liczą się przede wszystkim aminokwasy odpowiedzialne za tworzenie keratyny (tj. L-metionina, L-cysteina, L-lizyna), a także witaminy A, E, C, B3 (tj. niacyna) i B2 (tj. ryboflawina). Ważne jest też działanie pierwiastków takich jak krzem, cynk, selen oraz miedź. Nieocenione okazują się również biotyna i kwas hialuronowy. Czy istnieje produkt, który łączy w sobie te wszystkie składniki? Oczywiście! Jest nim KERABIONE — suplement diety, który opracowano tak, by zapewnić maksymalne wsparcie dla piękna i zdrowia włosów i paznokci.

kompletny zestaw witamin i minerałów dla włosów najduje się w Kerabione

Połowa Twoich problemów, to stres

Bezpośrednią przyczyną nadmiernego wypadania włosów jest chroniczny stres. Wszelkie życiowe problemy prędzej czy później odbiją się na gęstości naszych włosów. Ponadto ciągłe uleganie działaniu hormonów takich jak adrenalina czy kortyzol, naraża nas na wiele negatywnych dla zdrowia konsekwencji — począwszy od spadku nastroju, przez depresje, a na zaburzeniach funkcjonowania układu immunologicznego kończąc.

stres powoduje wypadanie włosów

Jak walczyć ze stresem? Istnieje wiele możliwości. Można zapisać się na psychoterapię, nauczyć się odpuszczać i poświęcać więcej czasu na regeneracje organizmu, a przede wszystkim po prostu unikać sytuacji stresowych. Czasami wystarczy zerwać znajomości z toksycznymi osobami, innym razem konieczna będzie zmiana miejsca pracy — wszystko zależy od przypadku. Kiedy z codzienności wyeliminujemy wszystko, co wzbudza niepokój i ciągłe napięcie, szybko zauważymy, że liczba wypadających włosów znacząco się zmniejszy.

Wypadanie włosów po ciąży

Nadmierne wypadanie włosów po porodzie, czyli tzw. łysienie poporodowe, jest zjawiskiem fizjologicznym, będącym wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie świeżo upieczonej mamy. Podczas trwania ciąży podwyższa się poziom estrogenów, co ma znaczenie dla długości cyklu życia włosa — składają się na niego następujące fazy: anagenu (tj. wzrostu), katagenu (tj. zaniku) oraz telogenu (tj. wypadania).

Należy wiedzieć, iż mieszki włosowe u kobiet oczekujących na dziecko, wcale nie wchodzą w fazę katagenu. Po mniej więcej dwóch miesiącach od porodu poziom estrogenów zaczyna spadać, czego skutkiem jest wypadanie tych włosów, które nie wypadły wcześniej (a powinny były wypaść). Zjawisko to powoduje wrażenie, że mamy do czynienia ze wzmożonym wypadaniem włosów. W normalnych warunkach taki stan rzeczy mija po okresie od 6 do 9 miesięcy od urodzenia dziecka.

Wpadanie włosów po ciąży? Kerabione Mama jest rozwiazaniem

Nie oznacza to jednak, że kobiety są zmuszone bezczynnie czekać, aż wszystko się unormuje. Mogą one z powodzeniem włączyć do swojej codziennej diety skuteczny suplement, jaki będzie w stanie zminimalizować liczbę wypadających włosów. Warto wówczas sięgnąć po KERABIONE MAMA, który uzupełnia m.in. selen, cynk i miedź, czyli składniki odżywcze będące niezbędnymi dla prawidłowego wzrostu włosów.

Zbadaj tarczycę

Niektóre choroby można rozpoznać m.in. dzięki obserwacji stanu naszych włosów. Wśród nich są wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy. Objawia się to np. znacznym osłabieniem, suchością, szorstkością oraz zmatowieniem włosów.

Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim wykonać szereg badań hormonów tarczycy (THS, T3 i T4). Zlokalizowanie problemu (np. nadczynności i niedoczynności tarczycy lub Hashimoto) pozwala na późniejsze jego unormowanie.

Chorujesz na tarczycę i wypadają Ci włosy? Uważaj na biotynę

Pamiętaj, żeby przed badaniami odstawić tabletki z biotyną (szczególnie biotyna 10 mg). Są one często, choć niekoniecznie słusznie, przyjmowane na wypadanie włosów. Wysokie dawki biotyny zaburzają wyniki podstawowych parametrów tarczycy (TSH, fT3 i fT4).

COVID-19 a wypadnie włosów

Czas pandemii wywrócił życie nas wszystkich do góry nogami. Warto mieć świadomość, że koronawirus to nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla naszego układu immunologicznego, ale także dla… psychiki! Atmosfera strachu, utrudniony dostęp do lekarzy i stres oksydacyjny to jedne z wielu powodów, przez które ludzie zapadają na rozmaite schorzenia (nie tylko COVID-19), jak również zmagają się z wieloma problemami. Wśród problemów tych występuje m.in. nadmierne wypadanie włosów.

Pamiętajmy, że silne infekcje oraz stres oksydacyjny mogą zwiększyć liczbę wypadających włosów, a zjawisko to może objawić się nawet po kilku miesiącach od przebytej choroby. Oznacza to, iż dobre samopoczucie ozdrowieńca nie oznacza, że konsekwencje koronawirusa już się nie pojawią. Wciąż mogą one wystąpić, także po dłuższym czasie od zarażenia.

[product id="265, 263, 138"]

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium