ZdrowieValentis.pl | Oficjalny sklep Valentis
Uwaga! Ktoś po cichu Cię okrada!
Uwaga! Ktoś po cichu Cię okrada!

Według definicji WHO osteoporoza jest chorobą szkieletu charakteryzującą się upośledzoną wytrzymałością kości, co zwiększa podatność na złamania. Choroba przez wiele lat przebiega subklinicznie, nie dając żadnych widocznych i łatwych do rozpoznania objawów. Często bywa zdiagnozowana dopiero przy pierwszym, często poważnym złamaniu. Sprawia to, że osteoporoza jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności w wieku dojrzałym.

 

 

24 czerwca uwaga światowej służby zdrowia zwrócona jest w kierunku pacjentów cierpiących na osteoporozę. A jest ich spora grupa. Według najnowszych danych choroba ta dotyka aż 200 milionów osób na całym świecie. W Polsce choruje na nią około 2,8 miliona osób, z czego połowa zachorowań dotyczy osób powyżej 75 roku życia. Grupą szczególnie narażoną na osteoporozę są kobiety powyżej 50 roku życia. Statystyki pokazują, że u co 3 z nich chorobie daje początek przebyta menopauza.

Przeczytasz o tym w naszym artykule.

 

Ze względu na utajony przebieg choroby, leczenie osteoporozy zwykle jest ograniczone do zminimalizowania negatywnych jej skutków, min. poprzez zwiększanie gęstości kośćca. Ponieważ nie ma możliwości  pełnej rekonstrukcji tkanki kostnej, osteoporoza jest uznana za chorobę nieuleczalną,

Dlatego właśnie  najskuteczniejszą metodą walki z „cichym złodziejem kości” jest profilaktyka. Regularna aktywności fizyczna, rezygnacja z używek, dieta bogata w wapń i witaminy K i D to najlepsza recepta na zdrowe kości.

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Osteoporozę producent marki Kalcikinon przygotował specjalną ofertę rabatową. W dniach 24-27 czerwca produkty Kalcikinon i Kalcikinon Forte kupisz -15% taniej z kodem OSTEO. Nie zwlekaj! Zadbaj o zdrowe kości z marką Kalcikinon.

Źródła:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-osteoporozy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Osteoporoza

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/nie-zlam-sie

https://pacjent.gov.pl/programy-profilaktyczne/profilaktyka-osteoporozy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium