Jak wzmocnić stawy kolanowe?
Jak wzmocnić stawy kolanowe?

Kolejną niezwykle ważną sprawą jest wzmacnianie mięśni ud, ponieważ wówczas kolana stają się bardziej wytrzymałe i tym samym mniej podatne na różnego rodzaju urazy. Nie bez znaczenia są także grupy mięśni zlokalizowane dookoła nich — mianowicie mięsień czworo- i dwugłowy. Najlepszym sposobem na ich umocnienie są ćwiczenia izometryczne, polegające na rozciąganiu i napinaniu, co w konsekwencji przekłada się na lepszą stabilność i elastyczność stawów kolanowych.

 

Bóle kolana, czyli ból stawów w praktyce

Jakie są przyczyny bólu stawów? Kontuzje kolan, a co za tym idzie choroba zwyrodnieniowa stawów, to bardzo częste zjawisko. Problem ten dotyczy osób w każdym wieku: zarówno tych aktywnych fizycznie, jak i prowadzących siedzący tryb życia. Przyczyny przeciążonego lub uszkodzonego stawu mogą być bardzo różne. Wśród nich znajdujemy m.in. choroby:
  • zapalne, np. reumatyzm i ropne zapalenie stawów;
  • nowotworowe i paranowotworowe, np. osteochondromatoza maziowa (rzadko występujące zaburzenie, gdzie wyściółka stawów rośnie w niewłaściwy sposób).

Ponadto dużym zagrożeniem są także wszelkie urazy więzadeł i łąkotki, złamania, jak również nieprawidłowości w obrębie funkcjonowania układu kostnego, schorzenia metaboliczne, czy artropatia neurogenna (tzw. Staw Charcota — schorzenie rozwijające się najczęściej w okolicy stóp i stawów skokowych, ale czasami atakuje także kolana).

Jak wzmocnić stawy kolanowe?

Jakie są objawy zużytego stawu kolanowego? Mogą one przybierać następującą postać:

  1. Ból kolana występujący przy prostowaniu nogi;
  2. Specyficzne uczucie ukłucia w chwili unoszenia nogi ku górze;
  3. Występowanie dźwięku przypominającego trzaskanie podczas poruszania kończyną;
  4. Stale powracające bóle kolana.

Warto dodać, że wszystkim wyżej wymienionym kwestiom, najczęściej towarzyszy także stan zapalny — zwykle w formie obrzęku i widocznego zaczerwienienia.

Jak wzmocnić stawy kolanowe? Sięgnij po kolagen!

Regularne przyjmowanie kolagenu jest niezwykle ważne w procesie odbudowywania uszkodzonych stawów, a także profilaktycznego pielęgnowania ich. Ponadto, preparaty takie jak Flexus Shots łagodzą objawy osteoporozy, jak również stany zapalne w obrębie tych części ciała. Suplementowanie kolagenu to zatem skuteczny sposób na pozbycie się bólu kolan oraz ich obrzęków.

Innymi zaletami Flexus Shots są kwestie takie jak:

  • obecność witaminy C w składzie produktu — jest ona pomocna w prawidłowej produkcji kolagenu;
  • pozytywny wpływ na kości, chrząstki i ogólny metabolizm energetyczny;
  • zawartość witaminy D, która odpowiada za właściwe funkcjonowanie mięśni, a także stabilizację stawó

Warto dodać, że produkt ten ma niezwykle ciekawą formę. Są to shoty do wypicia na raz. To wygodne rozwiązanie, jakie z pewnością docenią osoby uprawiające różne rodzaju sporty i rekreacje. Jednocześnie Flexus Shots to także propozycja dla wszystkich osób, które nie chcą włączać do swojej diety kolejnych tabletek i kapsułek, jakie w nadmiarze mogą podrażniać żołądek. Jeśli dokuczają Ci bóle stawów, to ten preparat jest dobrym wyborem.

Jak wzmocnić stawy kolanowe? Flexus Shots

Rehabilitacja kolan — ćwiczenia, które warto znać!

Stawy kolanowe są otoczone mięśniami, których zadaniem jest m.in. zapobieganie występowaniu bólu tej części ciała. Od ich kondycji wiele zależy, dlatego też tak ważne jest dbanie, aby zachowywać je w dobrym zdrowiu. Sprawny aparat mięśniowo-więzadłowy to bowiem doskonały sposób na chronienie kolan. Leczenie bólu stawów jest możliwe, wystarczy wdrożyć w swoją codzienność kilka zdrowych nawyków.

Jakie są ćwiczenia wzmacniające stawy kolanowe? Oto kilka przykładów:

  1. Wzmacnianie mięśni ud poprzez ich napinanie: należy położyć się na plecach i wyprostować kończyny dolne, a następnie skierować palce ku sufitowi, kolejno przesuwając je w stronę głowy. Potem trzeba napiąć mięśnie zlokalizowane pod kolanem i utrzymywać je w tym stanie około 5 sekund. Całość powtarzamy 10-15 razy;
  2. Unoszenie wyprostowanej nogi: ponownie kładziemy się na plecach, ale tym razem jedną kończynę zginamy w kolanie tak, aby stopa ułożona była na ziemi. Druga noga ma pozostać wyprostowana, a palce stopy skierowane ku gó Ćwiczenie wykonujemy poprzez napinanie mięśni znajdujących się nad kolanem w wyprostowanej nodze, która jest jednocześnie powoli podnoszona ku górze. W ten pozycji trzeba ją utrzymać ok. 5 sekund;
  3. Maszerowanie w miejscu: wystarczy stanąć w wyprostowanej pozycji i wykonywać ruchy takie, jakby się spacerowało. Podczas takiej aktywności kolana powinny być unoszone jak najwyżej;
  4. Zginanie kolan w pozycji siedzącej: w tym przypadku ćwiczący siedzi i stara się jak najbardziej rozluźnić mięśnie kończyn dolnych. Następnie należy wykonywać ruch wsuwania stóp pod krzesło, co ma na celu zwiększyć zakres ruchu zginania kolana.

Pamiętajmy, iż bezruch jest bardzo niebezpieczny dla stawów kolanowych. Z tego też powodu zawsze należy dbać o to, aby pozostawać aktywnym fizycznie, choćby w najmniejszym stopniu. Oprócz ćwiczeń wymienionych powyżej warto także np. rekreacyjnie jeździć rowerem, urządzać sobie piesze wycieczki lub powolne biegi. Jeśli wszystko to połączymy ze zdrową dietą i suplementacją kolagenem tu dobrą opcją jest Flexus Shots — to bóle kolan nie będą nas zawieszały zbyt często!

[product id="58, 60, 208"]

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium