Jak wzmocnić stawy kolanowe?
Jak wzmocnić stawy kolanowe?

Naturalny proces starzenia się organizmu sprawia, że stawy kolanowe ulegają zużyciu. Proces ich degradacji zachodzi jeszcze szybciej u osób czynnie związanych ze sportem. W pewnym momencie pojawia się ból wywołany zbyt dużym obciążeniem stawu, co prowadzi do ograniczenia jego ruchomości.

Niebagatelny wpływ na stan stawów kolanowych ma kolagen.Jest to podstawowy budulec chrząstek i stawów w naszym organizmie. Poziom kolagenu spada po przekroczeniu 25. roku życia, co za tym idzie, z biegiem czasu mogą wystąpić problemy z kolanami.Dlatego nie tylko sportowcy i seniorzy, ale także ci, którzy skończyli 25 lat, powinni zadbać o odpowiednie wzmocnienie kolan i profilaktykę zdrowych stawów.

Problemy ze stawami kolanowymi – jakie mogą być?

Przyczyn przeciążenia stawu kolanowego jest wiele, a kontuzja kolana może dotknąć tak naprawdę każdego, bez względu na wiek.

Objawy zużycia stawu kolanowego

Odczuwasz ból kolana? Jeśli odczuwasz:

  • ukłucia towarzyszące podnoszeniu nogi do góry,
  • ból pojawiający się przy prostowaniu,
  • trzaskanie,
  • powracający ból.

problem najprawdopodobniej tkwi w stawie, 

O zużyciu się stawu kolanowego może świadczyć również stan zapalny, któremu zazwyczaj towarzyszy obrzęk i zaczerwienienie.

Kolagen na stawy – czy warto suplementować?

Od prawidłowego poziomu kolagenu zależy nie tylko kondycja skóry, włosów i paznokci. Konsekwencje niewystarczającej ilości tego białka dotykają cały organizm. Tymczasem synteza kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem, począwszy od 25 r.ż..  Proces ten ulega znacznemu przyspieszeniu w okresie menopauzy, a około 60 roku życia organizm traci zdolność syntezy kolagenu. 

Zaburzenia syntezy kolagenu w organizmie są też zależne od czynników zewnętrznych, takich, jak: stres, promieniowanie słoneczne, toksyny, dieta, używki, choroby autoimmunologiczne (jak chociażby choroba Hashimoto).

 

Niestety codzienna dieta dostarcza zbyt małe ilości tego białka, aby pokryć jego zapotrzebowanie. Dzienna dawka kolagenu powinna wynosić bowiem około 5000 mg. Szybsze efekty da regularnie suplementowanie preparatów zawierających kolagen.

Suplementacja kolagenem

Regularne przyjmowanie kolagenu wspiera odbudowę zniszczonych struktur stawowych.reparat łagodzi objawy zapalenia stawów i osteoporozy, niwelując dolegliwości bólowe i obrzęki. Kondycja stawów kolanowych znacznie się poprawia, a ryzyko wystąpienia zmian zwyrodnieniowych maleje.

Jaki preparat kolagenowy wybrać?

Szeroki wybór preparatów na bazie kolagenu nie ułatwia decyzji. Przed zakupem warto zapoznać się ze składem produktu. Oprócz kolagenu warto, aby preparat zawierał inne aktywne substancje takie jak. glukozamina, kwas hialuronowy, ekstrakty z winogron, czy też witaminy i minerały. Najlepsze będą  produkty, które nie mają w składzie konserwantów, sztucznych barwników i aromatów.

Wzmocnij stawy kolanowe z Flexus

Flexus shots kolagen na stawy kolanowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium